Dilluns passat 19 d'abril l'equip de AICCV va visitar la Vall d'Albaida

Escrit per AICCV on .

En les nostres tasques diàries com a entitat les reunions i sensibilització de polítics, negocis, entitats, etc. és primordial.

Per aquest motiu dilluns passat 19 abril, part de l'equip de AICCV es va desplaçar fins a la Vall d'Albaida on van tindre diverses reunions.

La jornada va començar a Benigànim on el nostre equip es va reunir amb l'alcaldessa d'Amparo Canals i amb Martín, tècnic coordinador de serveis socials, després ens desplacem fins a Agullent on ens reunim amb l'alcalde Pau Muñoz, la regidora de serveis socials María Mora i amb la tècnica de serveis socials. Finalment, ens reunim a l'Olleria amb l'alcalde Ramón Vidal, amb el regidor d'educació Daniel Semper i el tècnic de serveis socials. En les tres localitats es van tractar assumptes d’interès tant per a la nostra entitat com per a la ciutadania, es va veure als representants municipals molt receptius i amb moltes ganes de col·laborar i actuar en pro de les persones implantades coclears.

A continuació, repartim mascaretes comunicatives entre comerços dels tres municipis, amb la intenció de promoure la comunicació entre la clientela amb pèrdua auditiva i el comerç local i de proximitat.

La recepció per part dels comerços va ser molt bona, els qui acceptaven la mascareta amb gran alegria i predisposició, amb les mascaretes repartim adhesius perquè les persones usuàries puguen saber que el comerç disposa d’elles i demanen a la persona propietària que la use mentre els atén.

Esperem que amb els nostres actes la Vall d'Albaida siga, cada vegada més, una comarca accessible a la comunicació i inclusiva amb totes les persones.

Ayuntamiento dAgullent page-0001 1comercios accesibles collage

C/ Taula de Canvis, 8 pta.2
46001 Valencia

Tlf: +34.96.202.51.22

aiccv@implantecoclear.org

Usamos cookies para mejorar nuestro sitio web y su experiencia al usarlo. Se han instalado las cookies utilizadas para el funcionamiento esencial de la web. Para leer más acerca de la política de privacidad, vea Política de privacidad.

Política de Cookies